Image

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Sıkça Sorulan Sorular.

Verilerim bulut sisteminde güvende mi?
Bulut ortamının güvenliği ayrı düşünülmemelidir. Periyodik olarak uygulanabilen penetrasyon testi hizmeti, kurumların bilgi sistemlerini oluşturan donanım, yazılım, ağ gibi bileşenlerin bulut ortamında veya kurum içinde, oluşabilecek tüm saldırılara karşı test edilmesini ve raporlanmasını sağlar. içeriden veya dışarıdan açığa çıkabilir.
Maliyetler uygun mu?
Şirketler, veri depolama merkezini ve yüksek kapasiteli çevrimiçi sunucu hizmetini dışarıdan temin ederek, hem kuruluş içinde veri depolama ve sunucuya özel departman tahsisi ihtiyacını hem de bireysel kullanıcı bilgisayarlarının ek sabit disk gereksinimlerini ortadan kaldırabilir.
Esneklik sağlıyor mu?
Bulut bilişimde esneklik çok önemlidir. Bulut ortamında şirketler, uygulamalarında ihtiyaç duydukları kaynakları, tahsis edilmiş, paylaşımsız işlemci, bellek ve depolama alanları sayesinde, kullandıkları kadar ödeyerek, uygun maliyetlerle tam esneklikle sağlayabilirler.
Afet senaryoları var mı?
İşler her zaman iyi gitmeyebilir. Böyle zamanlarda doğru adımlar atmak hayati önem taşıyor. Bulut tabanlı felaket kurtarma ve tesis dışı yedekleme çözümü ile şirketler, Teletek Bulut Platformu üzerindeki depolama alanlarına tam entegre, hızlı ve güvenli bir yedekleme sağlayabilir.
Verileri izleyebilir miyiz?
Verilerin farklı bir ortama aktarılması sürecinde güvenilir ve sağlam adımlar atılmalıdır. Şirketlerin verileri, minimum kesinti veya iş yükü ile farklı bulut veya yerel ortamlardan Bulut Platformuna taşınabilir. Trafik yönlendirmeden DNS kayıtlarının aktarımına kadar her konuda uzman kişilerle çalışmak firmaların iş yükünü hafifletecektir.